تبلیغات
بصیرتِ 88 - گزیده روشنگری‌های رهبر انقلاب درباره فتنه 88
سه شنبه 14 دی 1389

گزیده روشنگری‌های رهبر انقلاب درباره فتنه 88

   نوشته شده توسط: بصیر    

پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گزیده سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در زمینه روشنگری در باره فتنه 88 را منتشر كرد.

به گزارش رجانیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مدت 10 روز گزیده‌ای از بیانات معظم‌له را كه در شش ماه اخیر بیان شده را به منظور بررسی درس‌ها و عبرت‌ها و تدبر بیشتر در فتنه سال گذشته، باز نشر كرده است.

در این گزارش آمده است، روز اول، امیدوار كردن دشمن، روز دوم، شكاف بین ملت، روز سوم، قصد عجیب فتنه‌گران، چهارمین بخش از این گزیده‌ها، به رهنمودهای ایشان در دیدار بسیجیان قم، درباره یكی از خطوط اصلی دشمن و عناصر مهم جنگ نرم كه "دگرگون جلوه‌دادن واقعیات " است، اختصاص دارد.

در این گزیده بیانات آمده است: آنچه كه براى فهم درست قضایا لازم است، از جمله این است كه ببینیم دشمن چه خطى را دارد دنبال میكند. امروز یكى از خطوط اصلى كار دشمن - كه از عناصر مهم جنگ نرم به حساب مى‌آید - این است كه واقعیات را دگرگون جلوه دهد، حوادث گوناگون را دگرگون جلوه دهد. خود تبلیغاتى كه دشمن در این زمینه انجام میدهد، نشانه‌ى ضعف اوست. دشمن هر جا كه در میدان واقعیت دچار مشكل میشود و كم مى‌آورد، بر حجم تبلیغات مى‌افزاید. امروز اگر كسى كارهاى دشمن را در عرصه‌ى عظیم شیوه‌هاى تبلیغاتى ملاحظه كند؛ از وسائل اینترنتى گرفته تا وسائل صوتى و تصویرى، تا بلندگوهائى كه در جاهاى مختلف دارند - در داخل هم دارند - مى‌بیند یك قلم عمده این است كه حوادث كشور را دگرگون جلوه دهند؛ وضع كشور را مأیوس‌كننده، ناامید كننده، رو به زوال، رو به انحطاط، رو به بن‌بست نشان دهند. تلاش زیاد آنها در این زمینه، خود نشانه‌ى ضعف آنها در میدان واقعیت است.

در بخش دیگری از این بیانات معظم له آمده است: دشمن در همه‌ى دوران سى ساله، این تلاش را داشت؛ البته امروز بیشتر است. امروز چون مسئولین كشور و دولتى كه بر سر كار است، شعارهاى انقلاب را پررنگ‌تر و جدى‌تر مطرح میكند؛ خط امام، خط انقلاب، خط كار براى مردم، امروز كاملاً برجسته و پررنگ است؛ مسئولین احساس میكنند با مردمند، از جنس مردمند، مردم هم این را احساس میكنند، بنابراین تبلیغات بیشتر است. امروز اگر به تبلیغات دشمن نگاه كنید، مى‌بینید اگر در مسائل اقتصادى اظهارنظر میكنند، همه‌ى حرفشان این است كه بن‌بست است، گره ناگشودنى است، اشكالات فراوان است، فردا چنین خواهد شد. یك عده‌اى هم این مسائل را باور میكنند و همانها را در داخل تكرار میكنند. قبل از شروع انتخابات و آن قضایاى فتنه، بعضى از كسانى كه بعداً امتحان خودشان را در فتنه دادند، به ما مراجعه میكردند كه آقا سال آینده، سال سختى است - یعنى همان سال 88 - از لحاظ اقتصادى چنین است، چنان است؛ فضا را تنگ، تاریك، مشكل، غیر قابل عبور جلوه میدادند؛ مسئولین را یك جور میخواستند دلسرد كنند، مردم را یك جور. این تبلیغات نشانه‌ى این است كه آنها از این حركت عظیم و پرشتابِ مسئولین و مردم عقب ماندند. پس اگر چنانچه این جهت گیرى دشمن دانسته شد، نگاه انسان به واقعیت، نگاه درستى خواهد شد؛ نگاه نافذى خواهد شد.

در فراز دیگری از بیانات آمده است: یا در زمینه‌ى سیاست خارجى، سیاست بین‌المللى، در بعضى از همین مطبوعات خودمان هم شما دیدید؛ در اظهارات سال گذشته‌ى بعضى از اصحاب فتنه هم مشاهده كردید؛ هى تكرار میكردند كه آقا ما در دنیا ذلیل شدیم، جمهورى اسلامى در دنیا بى‌آبرو شده، بى‌ارزش شده، چه شده، چه شده. امروز وقتى به واقعیت نگاه می‌كنیم، مى‌بینیم روزبه‌روز آبروى جمهورى اسلامى در میان ملتهاى گوناگون دنیا - مسلمان و غیر مسلمان - افزایش پیدا كرده است. دشمنان ملت ایران این را میدانند، می‌فهمند، احساس می‌كنند؛ البته كتمان می‌كنند.
================
منبع : رجانیوز